Йод

Прийом йоду калію

☢ При аваріях на ядерних об’єктах може виділятися радіоактивний йод (I-131). При надходженні в організм він вибірково накопичується в щитоподібній залозі і спричиняє її опромінення й ураження. Єдиний препарат для ефективного запобігання радіаційному ураженню щитоподібної залози містить калій йодид (КЙ).
Коли людина приймає потрібну кількість йодиду калію в потрібний час, це може допомогти заблокувати щитоподібну залозу від поглинання І-131: вона поглинає KЙ, і не має місця для І-131.
Однак, калій йодид корисний лише в окремих ситуаціях в конкретних дозах і для певних груп людей. Тож приймати його «про всяк випадок» – не можна! Він може зашкодити здоров’ю.
До побічних ефектів неконтрольованого прийому стабільного йоду відносять:
☛ висипання на шкірі;
☛ запалення слинних залоз із набряком та болем, частковою втратою смаку та сухістю у роті;
☛ шлунково-кишкові розлади – нудоту, діарею;
☛ серйозні алергічні реакції – лихоманку і болі в суглобах, набряк частин тіла (обличчя, губ, язика, горла, рук або ніг), проблеми з диханням, говорінням або ковтанням; хрипи або задишку;
☛ розлади серцево-судинної системи: порушення серцевого ритму, тахікардію, фібріляцію передсердь;
☛ розлади нервової системи: збудження, тремтіння, тремор рук;
☛ зоб – збільшення розмірів щитоподібної залози
☛ втрата маси тіла
☛ гіперфункцію щитоподібної залози
☛ зниження функції щитоподібної залози (гіпотиреоз), небезпечний зниженням частоти пульсу, артеріального тиску.
☛ також є ризик смерті.
❗ Тож не приймайте KЙ, якщо ви не отримали відповідної вказівки від органів охорони здоров’я чи ДСНС. Слідкуйте за інформацією від офіційних джерел і якщо маєте бодай якісь сумніви – проконсультуйтеся з лікарем перед вживанням йодиду калію.